Domů | Všeobecné podmínky | Důležité informace | Kontakt | Mapa stránek

DALMÁTSKÉ OSTROVY NA LODI A KOLE

Pelješac, Korčula, Lastovo, Hvar

Plachetnice „VRUJA“ pro nás  bude nejen romantickým dopravním prostředkem mezi jednotlivými ostrovy, ale zároveň i pohyblivým zázemím a útočištěm pro naše společné výlety na kolech. Tyto výlety budou vedeny zkušeným průvodcem po předem vytipovaných trasách a povedou zajímavými místy jednotlivých ostrovů.  Účast na cyklistických výletech není povinná a ti z Vás, kteří dají přednost koupání a odpočinku  mohou zůstat v některé z krásných zátočin, ve které loď právě zakotví. Plavba je určena i pro ty, kteří o dovolené neradi pobývají na stejném místě a místo cyklistiky raději upřednostní poznávání a odpočinek na jednotlivých ostrovech.

na kolech

Program plavby

Naše plavba začne v Makarské, kde se nalodíme a vyplujeme. Nejdříve navštívíme poloostrov Pelješac. Zde přistaneme v městečku Trpanj a projedeme nejznámější vinařskou oblastí Chorvatska, až do přístavu Žuljana.

Následující den doplujeme na ostrov Korčula a prohlédneme si jeho stejnojmenné město i krásné okolí. Pokračovat budeme na jednu z mála písčitých pláží Chorvatska poblíž historické Lumbardy. Další den nás čeká  turisticky neobjevený ostrov Lastovo, dlouho sloužil jako vojenské cvičiště a cizincům byl nepřístupný, příroda zde zůstala  opravdu nedotčená. Z Lastova se vrátíme zpět na ostrov Korčula, tentokrát do malého přístavu Brna. Malebnou cestou přes vinařské centrum Blato ve vnitrozemí ostrova dorazíme do Vela Luky.  Na závěr navštívíme ostrov Hvar, konkrétně jeho stejnojmenné město s mnoha památkami a výstavnou promenádou.Na kolech pojedeme podél jižního pobřeží- částečně i kamenitými stezkami až do letoviska Jelsa. Naše poslední plavba pak bude z Jelsy zpět do Makarské. Večer si zde užijeme místní promenádu, poslední večeři a nocleh na lodi. V sobotu po snídani loď opustíme a ve zbylém času se můžeme projet po stezkách vedoucích po pobřeží Makarské riviéry a vykoupat se na některé z vyhlášených pláží.„Vrchaře“ bude určitě lákat výzva k náročnému výšlapu na sv. Jure. V podvečer pak vyrazíme busem zpět do ČR.

 

loď

Popis lodi

Dřevěná motorová plachetnice „Vruja“ byla vyrobena v r. 1991. Rychlost lodi 8 NM, délka 22 m, šířka 6 m, 11 dvoulůžkových klimatizovaných kabin s umyvadlem a skříní, výška stropu v kabinách je 2,10 m, el. přípojka 220 V. K dispozici jsou 4 WC a dvě samostatné sprchy, paluba pro opalování 80 m², oddělená nudi paluba, jídelní salon pro 30 cestujících a lodní bar.

Kola a jejich transport

Na ostrovech jsou většinou dobré asfaltové silnice vhodné pro horská i trekingová kola. Pro účastníky, kteří se rozhodnou využít autobusovou dopravu je zajištěn transport kol v krytém vleku.

Parkování aut

Parkovací místo pro auta účastníků, kteří zvolí vlastní dopravu, je bezplatně zajištěno na soukromém uzavřeném parkovišti v Makarske.

Strava

Na lodi „Vruja“ se velmi dobře vaří. K polopenzi (snídaně, večeře), která je zahrnuta v ceně zájezdu, je možno individuálně dokoupit obědy. Na lodi je také možno kupovat alko i nealko nápoje.

Ubytování

Dvoulůžkové klimatizované kajuty jednoduše vybavené- palandy s lůžkovinami, umyvadlo, sociální zařízení (WC a sprcha) jsou společné

kód termín osoba
     
200 27.8. - 03.09.2022 17.990,-
200 03.09. - 10.09.2022 17.990,-

 

Cena zahrnuje

 • plavbu dle programu
 • 7 x nocleh a polopenzí na lodi
 • pobytové a přístavní taxy
 • parkovací místo na soukr. parkovišti v Makarské
 • pojištění CK
 • služby průvodce a mechanika

Cena nezahrnuje

 • dopravu
 • cestovní pojištění
 • vstupy do nár.parků a rezervací

Doprava

 • vlastní
 • autobusem (včetně transportu kol) cena 2.000 Kč
  (nástupní místa Praha, Poděbrady, Nymburk, Brno)

 

cyklo


loď

 

 

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1b