top of page

Loď a kolo

Dalmátské ostrovy na lodi a kole


Plachetnice „MILA MAJKA“ pro nás  bude nejen romantickým dopravním prostředkem mezi jednotlivými ostrovy, ale zároveň i pohyblivým zázemím a útočištěm pro naše společné výlety na kolech. Tyto výlety budou vedeny zkušeným průvodcem po předem vytipovaných trasách a povedou zajímavými místy jednotlivých ostrovů.  Účast na cyklistických výletech není povinná a ti z Vás, kteří dají přednost koupání a odpočinku  mohou zůstat v některé z krásných zátočin, ve které loď právě zakotví. Plavba je určena i pro ty, kteří o dovolené neradi pobývají na stejném místě a místo cyklistiky raději upřednostní poznávání a odpočinek na jednotlivých ostrovech.

Naše plavba začne v Omiši, kde se nalodíme a vyplujeme. Nejdříve navštívíme poloostrov Pelješac. Zde přistaneme v městečku Trpanj a projedeme nejznámější vinařskou oblastí Chorvatska, až do přístavu Žuljana.

 

Následující den doplujeme na ostrov Korčula a prohlédneme si jeho stejnojmenné město i krásné okolí.

 

Pokračovat budeme na jednu z mála písčitých pláží Chorvatska poblíž historické Lumbardy.

 

Další den nás čeká  turisticky neobjevený ostrov Lastovo, dlouho sloužil jako vojenské cvičiště a cizincům byl nepřístupný, příroda zde zůstala opravdu nedotčená.

 

Z Lastova se vrátíme zpět na ostrov Korčula, tentokrát do malého přístavu Brna. Malebnou cestou přes vinařské centrum Blato ve vnitrozemí ostrova dorazíme do Vela Luky.

 

Na závěr navštívíme ostrov Hvar, konkrétně jeho stejnojmenné město s mnoha památkami a výstavnou promenádou.Na kolech pojedeme podél jižního pobřeží- částečně i kamenitými stezkami až do letoviska Jelsa.

 

Naše poslední plavba pak bude z Jelsy zpět do Omiše. Večer si zde užijeme místní promenádu, poslední večeři a nocleh na lodi. V sobotu po snídani loď opustíme a ve zbylém času se můžeme projet po stezkách vedoucích po pobřeží Makarské riviéry a vykoupat se na některé z vyhlášených pláží.„Vrchaře“ bude určitě lákat výzva k náročnému výšlapu na sv. Jure.

 

V podvečer pak vyrazíme busem zpět do ČR.

Foto: Jacek Abramowicz
Zdroj: pixabay.com

lod_kolo.png

Popis lodi

Dřevěná motorová plachetnice „Mila majka“ byla vyrobena v r. 1991. Rychlost lodi 8 NM, délka 22 m, šířka 6 m, 11 dvoulůžkových klimatizovaných kabin s umyvadlem a skříní, výška stropu v kabinách je 2,10 m, el. přípojka 220 V. K dispozici jsou 4 WC a dvě samostatné sprchy, paluba pro opalování 80 m², oddělená nudi paluba, jídelní salon pro 30 cestujících a lodní bar.

included_inprice.png

Cena standardně zahrnuje

 • plavbu dle programu

 • 7 x nocleh a polopenzí na lodi

 • pobytové a přístavní taxy

 • parkovací místo na soukr. parkovišti v Omiši

 • pojištění CK

 • služby průvodce a mechanika

suplementary_charge.png

Cena nezahrnuje

 • dopravu

 • cestovní pojištění

 • vstupy do nár.parků a rezervací

cenik.png

Cena 17 990 Kč / osoba

Termín 2. 9. - 9. 9. 2023

Mariva_PR_webbnanner_1200_px.png

Vážení klienti a příznivci Brely, Mariva Tour je cestovní agentura s osobním přístupem ke každému zákazníkovi. Naší specializací jsou pobyty na Makarské Riviéře a to především v jejím nejkrásnějším letovisku Brela. Zájezdy zde úspěšně pořádáme již přes 30 let a naše ceny jsou vždy jedny z nejvýhodnějších na českém trhu. 

MARIVA TOUR
JE SPECIALISTA
NA VAŠI DOVOLENOU
V BRELE

route.png
autobus.png

Doprava 

 • autobusem (včetně transportu kol) cena 2.900 Kč (nástupní místa Praha, Poděbrady, Nymburk, Brno)

 • vlastní

bottom of page